Schola

Schola to przykościelna obsada muzyczna, która angażuje się już bardzo długie lata w życie parafii.  Jej śpiew oraz muzykę można usłyszeć  w ciągu całego roku liturgicznego na coniedzielnej Mszy Świętej o godzinie 9.00 oraz podczas różnych świąt i uroczystości kościelnych.

Schola obecnie liczy 9 członków. Choć skład naszej grupy nie zawsze jest stały, co wynika z faktu, że wiele osób kontynuuje naukę poza Szczawą, to zawsze ktoś znajdzie czas, aby czcić Boga śpiewem. Do scholi może należeć każdy – potrzebne są tylko chęci. Nie ma znaczenia tutaj status cywilny i wiek. Bardzo cieszymy się, że możemy przyczynić się do uświetnienia liturgii swym śpiewem. Wszak, jak powiedział św. Augustyn:  „Kto śpiewa,  dwa razy się modli”.